Som lektor, kouč, konzultant a inštruktor.

Dvadsať rokov som sa venoval najmä rozvoju mladej generácie. Hľadal inovatívne spôsoby, ako rozvíjať ich potenciál a ukazovať im, že dokážu viac, než si myslia. Dnes sa zameriavam najmä na rozvoj mladých mužov na prahu dospelosti, zmeny v hodnotách a správaní mladej generácie a inováciách v jej rozvoji. Viac tiež pracujem s dospelými. Oblasť vzdelávania a nezisková sféra je mi veľmi blízka a rád sa angažujem v projektoch, ktoré prepájajú firemný a neziskový sektor. To je jedna z mojich úloh aj v rámci predsedníctva Medzinárodnej federácie koučov (ICF) Slovenská pobočka, kde pôsobím od roku 2018. Vediem aj niekoľko dlhodobých výcvikov o využívaní koučovacieho prístupu v práci s mladými ľuďmi alebo v školskom prostredí.

Predstavenie v rámci finále L&D awards

Dokrútka, ktorá zaznela počas finálového večera Learning and Development Awards v kategórii Lektor roka 2022. Je mi cťou, že som mohol byť medzi finalistkami a finalistami. Toto som hovoril o svojej lektorskej práci.

Koučujem klientov a klientky z rôznorodých oblastí. Od top manažmentu v biznise, cez učiteľky, učiteľov a vedúcich a vedúce rôznych spoločensky prospešných projektov až po mladých ľudí na konci strednej školy. Môj základný koučovací výcvik bol veľmi univerzálny, čo mi umožňuje naladiť sa na klientov a klientky a prispôsobiť sa tomu, ako premýšľajú, ako nazerajú na svet či aké nástroje a prístupy im vyhovujú. Pre mňa je dôležité, aby bol náš rozhovor pre človeka užitočný, smeroval k želanému výsledku a prinášal dôležité vhľady a uvedomenia. Čerpám z rôznych prístupov od neurovedy, cez psychodynamický prístup až po rôzne teórie učenia sa.

Edužúr s Ankou Jančovou

Rozhovor o mojej práci lektora i kouča. Je to aj milé, aj osobné aj miestami hlboké. Vraj sa nám tento rozhovor veľmi podaril. Dozviete sa, prečo som napísal knihu, ale aj aké by som bol citoslovce či podstatné meno, či akú farbu má podľa mňa vzdelávanie budúcnosti.

Snažím sa byť dobrým manželom a otcom. Raz by som chcel dozrieť v múdreho muža. Záleží mi na tom, kam a ako sa vyvíja naša spoločnosť a snažím sa prispievať k pozitívnym zmenám. Potrebujem tráviť čas v prírode. Obklopujem sa ľuďmi, ktorí ma inšpirujú. Rád filozofujem pri víne a učím sa nové veci. Mám dôveru v ľudí a svet. Často reflektujem, či to, čo robím a tam kde som je správne. A ak zistím, že už nie, zmením to.

Zaujal vás spôsob mojej práce?