Dlhodobo sa venujem aj rozvoju neformálneho vzdelávania najmä v kontexte práce s mladou generáciou. Mladí ľudia sa chcú rozvíjať a učiť nové veci, ktoré im sú v živote užitočné. Ale ako toto vzdelávanie robiť efektívne, s jasnými cieľmi a s ohľadom na rôznorodosť skúseností aj potrieb účastníkov? Aby bolo dostatočne interaktívne, no zároveň zohľadňovalo že každý sa učí efektívne trochu inak?

Princípy, o ktoré sa dlhé roky opierame a v praxi sa nám osvedčili, sme zrozumiteľne spísali do publikácie Šlabikár neformálneho vzdelávania v práci s mládežou. Je zatiaľ dostupný v slovenskom a českom jazyku a okrem toho, že je k dispoziícii na stiahnutie, sme už predali aj vyše 1 000 výtlačkov. K Šlabikáru sme tiež vytvorili interaktívny e-learning, ktorý približuje práve tému rozvoja kompetencií a nastavovania vzdelávacích cieľov.

S rozvojom neformálneho vzdelávania súvisí aj dlhodobé vzdelávanie Marker CS určené pre pracovníčky a pracovníkov s mládežou, kde účastníctvo učíme ako jednotlivé témy zo Šlabikára prenášať do praxe v ich organizáciách. Máme za sebou už 5 úspešných ročníkov a v budúcnosti plánujeme ďalšie.

 

Zaujal vás spôsob mojej práce?

Zároveň sme pilotne vytvorili dlhodobé vzdelávanie aj pre učiteľov s názvom Marker do škôl, kde ich učíme princípy, ktoré nám fungujú v práci s mládežou, a spoločne hľadáme, ako tieto princípy prenášať do školského prostredia. A keďže sa aj tu ukazuje, že prienik môže byť veľmi veľký, plánujeme v takomto vzdelávaní pokračovať aj v budúcnosti.

 Zároveň ak vás zaujíma iba niektorá z tém, môžete si objednať workshop na konkrétnu tému z našej ponuky. Vieme vám pomôcť aj s konzultáciou pri dizajnovaní vášho vlastného vzdelávacieho programu.